sosyal medya yönetimi
eticaret paketleri
seo paketleri
web tasarım
sosyal medya uzmanı
kamu personeli alımı
memur alımı
işkur iş ilanları
personel alımı
bekçi alımı
askeri personel alımı
polis alımı
kamu personeli alım ilanları
özel sektör ilanları
teknoloji haberleri
İnternetten Para Kazanmaya Hazır mısın ?

Reyting Cihazını Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Reyting Cihazını Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Reyting ölçüm cihazı olarak bilinen peoplemeter  başvuru yaparak bir reyting ölçer aile olunca TV izledikçe para kazanmaya başlamış oluyorsunuz .  reyting ölçüm başvurusu nasıl yapılır, reyting ölçüm cihazı hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Radyo, Televizyon Üst Kurulu tarafından izlenme ve dinlenme ölçümü yapmak için elektronik cihazlar kullanılmaktadır. Bizde bu reyting ölçüm cihazı nedir, nasıl kullanılır ve eve nasıl takılır gibi sorularınıza bu yazımızda cevap vereceğiz.

Reytingler cihazla nasıl ölçülüyor?

Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından kurulan sistemde biri tüplü biri led ekranlı televizyon olmak üzere 2 farklı televizyon ile reyting ölçümü yapılmaktadır. Bunun yayında evdeki televizyon, tablet, cep telefonu ve bilgisayar gibi izleme yapılabilecek cihazları da takip etmek ve reyting sonuçlarını belirlemek için focalmeter kullanılmaktadır. RTÜK başkanının yaptığı bir açıklamada ise isteyen vatandaşların merkeze giderek reyting ölçümünün nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde öğrenebileceklerini söylemiştir.

Reyting Cihazı Nasıl Çalışır?

Televizyon izlemeyi dizi ve programları takip etmeyi seven bir millet olduğumuz tartışılmaz bir gerçektir.  Bu reyting ölçme cihazları nasıl çalışır, buyurun birlikte öğrenelim.

Peoplemetre  İngiltere’de üretilmiştir ve aslında Peoplemetre başlı başına bir markadır. Ancak bu sistemin tüm dünyaya yayılması ile birlikte ölçüm yapılan cihazın adı Peoplemetre (izleyici sayacı) kalmıştır. Televizyon izleyicilerinin hangi saatte hangi dizi veya programı izlediğini tespit ederek bir araya getiren sistemdir. Bu cihaz normal olarak her aileye değil yalnızca özel olarak seçilmiş kişilere verilmektedir.

Reyting Ölçüm Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Reyting ölçüm cihazı kurum tarafından seçilen evlere takılmaktadır. Bu cihaz televizyona bağlanarak sizin hangi saatte hangi kanalda ne izlediğinizi ölçmektedir. Bu cihazın sizin evinizdeki televizyona bağlanmasının tek şartı televizyonunuzu hiç kapatmamanızdır. Reyting ölçüm cihazı evinize takılır ve televizyonunuzu kapatırsanız cihaz sizden geri alınmaktadır.

Reyting ölçüm başvurusu yapamazsınız bunun sebebi ölçüm cihazı takılan evlerin gizlenmesidir. Ölçümlerin sağlıklı ve doğru bir şekilde yapılarak suistimal edilmemesi için cihaz takılan evler gizli tutulmaktadır. Yetkililer tarafından belirlenen evlere cihazlar teslim edilir ve bu cihazlar sık sık farklı ailelere verilmektedir.

Reyting (peoplemeter)  Cihazı Nasıl Çalışır ?

Reyting cihazını televizyonunuza başlamak için öncelikle evinize gelip ekip frekans dedektörünü televizyonunuza bağlar. Bu cihaz sizin izlediğiniz kanalları ve dizileri kayıt altına alarak bir araya toplar. Tek şart televizyonunuzun hiç kapatılmamasıdır. Bununla birlikte uzaktan kumanda ile de ölçüm yapılabilmektedir.

Uzaktan kumanda reyting ölçümü için kullanılmaktadır. Evde birden fazla kişinin yaşaması ve evde çocuk olması önemlidir. Uzaktan kumanda ile reyting cihazı çalıştırıldığında farklı bir kişinin cihazı çalıştırdığı ve farklı kanallar izlediği tespit edilir böylece yaşa göre reyting sıralaması yapılabilmektedir. Gün sonunda ise cihaz topladığı verileri RTÜK merkezine gönderir ve reyting sonuçları bu yöntem ile belirlenir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kazanmaya Hazır mısın ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM